קריאת המדריך בשפה אחרת
מפרטי תמצית פרי נזיר
Total Mogrosides לעומת Mogroside V: כיצד להשוות מפרטים
השווה את Mogroside V ל-Mogrosides הכולל, הערך תמציות 25% ו-50%, קרא את תוצאות הבדיקות וה-COA, ובדוק שינויים בדרגות במזון או במשקה שלך.
Mogroside V הוא גליקוזיד טריטרפן מתוק מסוג cucurbitane המצוי בפרי נזיר (Siraitia grosvenorii). זהו מרכיב אחד מכלל המוגרוזידים, לא שם אחר לכל התמצית. תמצית 50% Mogroside V, תמצית 50% הכוללת Mogrosides ותקן מעבדה בטוהר גבוה מתארים חומרים שונים.
קונים לא צריכים להשוות את "50% סך כל המוגרוסידים" עם "50% mogroside V" כאילו הם אותה כיתה. בין הספקים, יש ליישר תחילה את המרכיב הנמדד, שיטת הבדיקה ובסיס הדיווח, צורה המוצר והספק, הפניה לדוגמה ו-COA תואם. לאחר מכן השווה ציטוטים ותוצאות מניסויים ביישום המיועד.
האיור מתאר צנצנות לדוגמא והערות קומפוזיציה על ספסל סקירת מפרט. רישומי הקומפוזיציה שלו הם רעיוניים ואינם מספקים פרופורציות תמצית מדודות.

פרטי הפרסומים
ניסוי הרוטב הצרפתי פורסם ב־Science Spotlight של Tate & Lyle, עם זכויות יוצרים לשנת 2022. זהו מידע יישומי של חברת רכיבים. מחקר רוטב שמן סובין האורז פורסם ב־Journal of Food Technology, Siam University, כרך 18, גיליון 2, 2023; לא צוין DOI בקובץ שנבדק. מחקר 126 המשתתפים פורסם ב־Foods בשנת 2020, כרך 9, גיליון 8, מאמר 1026, DOI: 10.3390/foods9081026. שלושת המקורות בוחנים מוצרים ובסיסים שונים; תוצאותיהם אינן השוואה ישירה אחת או נתוני מוצר של Hengliyuan.
מהו Mogroside V, ומה שמה מזהה?
ה-V הוא הספרה הרומית חמש. לתרכובת הבודדת יש CAS 88901-36-4 ונוסחה מולקולרית C60H102O29; משקלו המולקולרי הוא כ-1287.4 גרם/מול. מזהים אלה מתארים את המולקולה. תמצית פרי נזיר מסחרית מכילה גם מרכיבים נוספים, כך שאותו סמן CAS בשני דפי מכירה אינו קובע הרכב זהה או התאמה לשימוש במזון.
| תיאור על ההצעה | מה אתה משווה | מסמך ראשון לבדיקה |
|---|---|---|
| בדיקת Mogroside V, למשל. לפחות 25% או 50% | המרכיב הנקוב בתמצית שסופקה | מפרט ציון, בסיס בדיקה, מרכיבים מלאים ו-COA נבחר |
| סה"כ מוגרוסידים, למשל. 80% | מדד משולב המוגדר בשיטה | אילו תרכובות או תגובות מקבילות כוללת השיטה |
| יחס חילוץ, למשל. 10:1 | יחס מוצהר של חומר מוצא לחילוץ | הגדרת יחס, תהליך ובדיקה נפרדת; זה לא 10% Mogroside V |
| תקן התייחסות אנליטי של Mogroside V | חומר כיול או זיהוי מעבדתי | הצהרת השימוש המיועד ותעודת התקן עצמו; זה לא מרכיב בניסוח מזון |
לדוגמה, FUJIFILM Wako מפרטת תקן 95.0+% HPLC Mogroside V בפורמט 50 mg לניתוח מזון ומתייג אותו לשימוש מחקר. מטרתו האנליטית אינה הופכת לאישור של רכיבים אכילים מכיוון שהמילה "מזון" מופיעה ב"ניתוח מזון".
מה עוד כלול בסה"כ מוגרוסידים מלבד מוגרוסיד V?
סה"כ מוגרוסידים אינו חומר בודד, אלא סכום של מספר מוגרוסידים. Mogroside V, המקוצר לעתים קרובות כ-MV, הוא רק אחד מהם. מרכיבים מייצגים אחרים המדווחים בפרי נזיר ובתמציות שלו כוללים:
- הגשת FDA GRN 629 ציבורית
- מחקר השוואתי של הרכב מוצרי פירות נזירים מיובשים בצורה שונה
- מידע EFSA על הרכב תמצית פרי הנזיר
- צפה במפרטי תמצית פרי הנזיר
| מַרכִּיב | שם באנגלית |
|---|---|
| Mogroside III ומרכיבים קשורים, כגון Mogroside IIIE | Mogroside III, Mogroside IIIE |
| Mogroside IV | Mogroside IV |
| Mogroside VI | Mogroside VI |
| Siamenoside I | Siamenoside I |
| 11-oxo-mogroside V | 11-oxo-mogroside V |
| Isomogroside V | Isomogroside V |
ניתן אפוא להבין את הקשר באופן הבא: סה"כ מוגרוסידים הוא מדד משולב המכסה מוגרוסיד V ומוגרוסידים אחרים; mogroside V הוא מדד אחד בודד בתוך אותה קבוצה. אלו הם מרכיבים מייצגים, לא נוסחה קבועה עם פרופורציות זהות בכל תמצית, וגם לא רשימה מלאה המשמשת כל מבחן total-mogrosides. בדוק את השיטה האנליטית הרלוונטית ואת הדוח כדי לקבוע אילו מרכיבים כלולים עבור מוצר מסוים. שמות המרכיבים מבוססים על ההגשה הציבורית של FDA GRN 629, מחקר השוואתי של מוצרי פירות נזירים מיובשים שונים, ומידע EFSA על הרכב תמצית פרי נזיר. מקורות אלה מסבירים שמות מרכיבים; הם אינם מייצגים תוצאות מדודות עבור אף אצווה Hengliyuan. GRN 629 הוא תיק היסטורי שהוגש; הערכת ה-FDA שלה הופסקה לאחר מכן לבקשת המודיע. השימוש בו כאן מוגבל לזיהוי מרכיב, לא הוכחה לאישור שוק.
מדוע 50% סך המוגרוסידים אינו זהה ל-50% mogroside V?
"50% סה"כ מוגרוסידים" פירושו שהמוגרוסידים הכלולים תחת הבדיקה הרלוונטית סה"כ 50%. יש לבדוק את הפרופורציה של mogroside V בתוצאת הבדיקה הפרטנית שלו; אי אפשר פשוט להניח שהוא 50%. "50% mogroside V" פירושו שהמרכיב האחד הזה אחראי ל-50%. יתכן שקיימים גם מוגרוסידים אחרים, כך שלא ניתן להניח שסך הכמות המוגרוזידים הוא רק 50%.
| נוסח המפרט | מה המשמעות של האחוז | מה שלא ניתן להסיק ישירות |
|---|---|---|
| 50% סך כל המוגרוזידים | התוכן המשולב של המוגרוזידים הכלולים בבדיקה הוא 50% | Mogroside V מגיע גם ל-50% |
| 50% mogroside V | התוכן של mogroside V בלבד הוא 50% | סך כל המוגרוזידים הוא רק 50%, או שלא קיימים מוגרוזידים אחרים |
נתונים אלה מסבירים את ההבחנה בין מדדים; הם לא תוצאות בדיקה עבור אצווה מסוימת. ב-COA אמיתי, הבדיל גם מגבלת מפרט כגון "≥50%" מתוצאת האצווה הנמדדת. עמודת המפרט מציינת את הדרישה; זו לא אוטומטית התוצאה המספרית עבור אותו מגרש.
נתוני הרכב של חמש מנות מראים מה משאיר מספר כיתה בחוץ
הערכת ה-2019 של EFSA מדווחת על תוצאות הרכב שהוגשו על ידי המבקש מחמש קבוצות של כל אחת מחמש דרגות תמצית. בדרגה הנקראת 25%, הנמדד Mogroside V נע בין 25.96% ל-26.53%; בדרגה הנקראת 50%, זה נע בין 51.03% ל-51.81%. הציון הנקוב ותוצאת האצווה בפועל היו מספרים שונים. מרכיבים אחרים השתנו גם הם בתמציות שהוגשו.
| כיתה תמצית בשם | Mogroside V: טווח מדווח (%) | 11-oxo-mogroside V: טווח מדווח (%) |
|---|---|---|
| 25% | 25.96–26.53 | 4.98–5.24 |
| 40% | 40.95–41.95 | 6.36–6.56 |
| 45% | 46.11–46.82 | 8.52–8.72 |
| 50% | 51.03–51.81 | 9.36–9.68 |
| 55% | 55.96–56.68 | 9.87–10.11 |

אלו הם נתוני הרכב היסטוריים שהוגשו, לא דרישות דרגות אוניברסליות, תוצאות מבחן Hengliyuan או השוואת טעמים. הטווחים אינם ממוצעים, סטיות תקן או רווחי סמך. אל תסכם את הגבול התחתון או העליון הנפרד כדי לבנות אצווה אחת: הטבלה אינה מזהה אילו תוצאות רכיב התרחשו יחד. אחוז גבוה יותר של Mogroside V לבדו גם אינו מבסס ביצועים תחושתיים טובים יותר.
תכולת מוגרוסידים זהה יכולה עדיין להיות קומפוזיציות שונות
גם כאשר לשני מרכיבים יש אותה תכולת מוגרוסידים, הפרופורציות של מוגרוסיד V ושל מוגרוסידים אחרים עשויים להיות שונים. האחוז הכולל לבדו אינו קובע הרכב זהה. כמו כן, תוכן שווה של mogroside V אינו אומר ששאר המרכיבים וכל הפרמטרים של המוצר זהים. השווה את המפרט המלא ומסמכי הבדיקה הספציפיים לאצווה, במקום רק מספר אחד בהצעת המחיר. לקוחות הזקוקים לתוכן מוגרוסיד V מוגדר צריכים לבקש אמצעי זה במפורש. אם נדרשת כמות מוגרוסידים, ציין את דרישות הבדיקה. Hengliyuan יכול לעזור לאשר מפרטים מול האמצעים שהלקוח באמת צריך. החלק מחוץ ל-Mogroside V אינו אוטומטית מלטודקסטרין, עוד נשא נוסף או פסולת. זה יכול לכלול מרכיבים מקומיים אחרים. בקשו את ההרכב המלא והצהרת המוביל; אל תסיק את התשובה מ-100 פחות אחוז V. כמו כן, בדיקת סמנים אינה קובעת את ההרכב התזונתי המלא.
HPLC, UV ושטח שיא: שאלו מה האחוז מודד
HPLC מפריד בין תרכובות; UV יכול לתאר גלאי או גישת בדיקה אחרת. "HPLC-UV" הוא תיאור משולב תקף, ולכן זה מטעה להתייחס לכל אזכור של UV כנחות אוטומטית מ-HPLC. מה שחשוב הוא האם השיטה מזהה ומכמתת את המרכיב המבוקש או את סך המוגדר עם תקן ייחוס מתאים.
| ניסוח תוצאה או שיטה | מה לפתור לפני השוואה |
|---|---|
| Mogroside V מאת HPLC | התייחסות לשיטה/גרסה, זיהוי, תקן כיול, בסיס חישוב ודיווח |
| סך כל מוגרוסידים לפי UV | הליך הבדיקה, תרכובת ההתייחסות והאם התוצאה מבוטאת כתגובה שווה |
| סך כל מוגרוסידים על ידי כרומטוגרפיה | השמות כללו פסגות, טיפול בכיול/תגובה וכללי סיכום |
| טוהר האזור הכרומטוגרפי | האם מים, ממיסים וחומרים לא מזוהים אינם נכללים במכנה; אל תקראו אותו אוטומטית כשבריר המוני |
| תואם או עובר | הגבול והשיטה המקובלים; לבקש תוצאה מספרית כאשר החלטת הקנייה מחייבת זאת |
| בדיקת מזון מוגמר | שחזור מטריצה והכנת דגימות למזון זה; שיטת מיצוי לבדה אינה קובעת שיטת משקה מוגמר |
יש דוגמה שימושית למסמך אמיתי: תעודת הדוגמה הציבורית של PhytoLab עבור חומר ייחוס Mogroside V 80498 מפרטת את טוהר שטח HPLC כ-100.00% ואת התוכן המחושב כ-98%. התעודה מסבירה כי מים, שאריות ממסים וזיהומים אנאורגניים נכנסים לחישוב איזון המסה שלו, וחישובים כמותיים צריכים להשתמש בטוהר מוחלט ולא בטוהר השטח בלבד. זוהי דוגמה סטנדרטית אנליטית, לא COA לתמצית פרי נזיר אכיל. התווית "דוגמה בלבד" חייבת להישאר עם הדוגמה.
לפי אספקה או בסיס יבש: תוצאה של 50% צריכה מכנה
אחוז אינו שלם עד שהבסיס שלו ברור. שאל האם התוצאה חלה על החומר כפי שסופק, חומר יבש או בסיס מוגדר אחר. לחות ואובדן בייבוש אינם ניתנים להחלפה אוטומטית: אובדן בייבוש יכול לכלול חומרים שאינם מים, בהתאם לשיטה.
| דוגמה היפותטית במפורש | תַחשִׁיב | מַשְׁמָעוּת |
|---|---|---|
| 50.0% Mogroside V על בסיס יבש; 4.0% לחות בשיטה תואמת | 0.500 × (1 − 0.040) = 0.480 | 48.0% בחומר כפי שסופק תחת הנחות אלו |
| 48.0% כפי שסופק; אותה 4.0% לחות | 0.480 ÷ 0.960 = 0.500 | 50.0% על בסיס יבש זה |
| מסמך נפרד אומר רק "הפסד בייבוש ≤5%" | ללא לחות מדודה או בסיס תיקון מוסכם | אל תחליף בשקט את התוצאה של המגרש במספר מחושב על בסיס יבש |
אלו הן דוגמאות מכנה, לא נתוני אצווה. מגבלת לחות מרבית הרשומה שונה אף היא מהלחות הנמדדת של המגרש. אם שתי מעבדות אינן מסכימות, בקש מהן להשוות את אותה דגימה שנשמרה, שיטה, תיקון תקן התייחסות ובסיס דיווח לפני שתתייחס להבדל כראיה לזיוף או כישלון בדרגות.
קרא את ה-COA כרשומה אצווה
בדוק את זהות המוצר, הציון, מספר האצווה ותאריך הדיווח ביחד. הפרד את מגבלת המפרט, התוצאה בפועל והפניה לשיטה; גיליון מפרט גנרי מתאר דרישת מוצר, בעוד שה-CoA של האצווה מדווח על החלק שזוהה. אשר את היצרן ואת מנפיק התעודה של החומר המסופק. עבור המבחן, בקש את המרכיב הנמדד, התייחסות השיטה או הגרסה ובסיס הדיווח. המילה HPLC לבדה אינה קובעת ששני דוחות משתמשים באותו הליך. שאלו האם האחוזים מדווחים על החומר המסופק, על בסיס יבש או על בסיס מוצהר אחר, והבהירו את הלחות או תוצאת הייבוש הרלוונטית לפני ביצוע כל תיקון. אל תשווה בשקט בסיסים שונים כאילו הם זהים. שמור את קוד הדוגמה והחלק המוערך עם ה-COA שלו. אם חלקת האספקה המוצעת שונה, אשר את מסמכי האצווה הרלוונטיים והאם השינוי מצריך בדיקת בקשה נוספת. תוצאת מדגם חיובית מתארת את החומר שנבדק; הוא אינו מזהה כל מגרש אספקה מאוחר יותר. לרכישה, אישור מפרט נפרד, קבלה לדוגמה ושחרור מגרש האספקה בפועל. לבקש כל מסמך נדרש לפני השלב שבו היעדרו יחסום את ההחלטה; אל תחכה עד למשלוח כדי לגלות שהחומר המובטח חסר את בסיס הבדיקה המוסכם.
ארבע דוגמאות של אספקה ציבורית: השוו מסמכים ולא שמות דרגות
מסמכי ספק ציבורי הופכים את ההשוואה לקונקרטית. הדוגמאות שלהלן שייכות לספקים הנקובים, לא ל-Hengliyuan; האריזה, המגבלות והזמינות שלהם אינם קובעים את ההצעה שלנו.
- Monk Fruit Corp רשימת תמצית מקורית
- מפרט THX1871 מקורי של Total Ingredients
- MarkNature המקורי total-mogrosides ומפרט V
- מפרט TR Nutritionals מקורי מתוארך 50%.
| דוגמה לספק מקורי | מידע שימושי שסופק בפועל | מה עדיין צריך אישור |
|---|---|---|
| Monk Fruit Corp MFC-E25P ו-MFC-E50 | הפרד את זהויות המוצר 25% ו-50% Mogroside V, לצד דרגות אחרות | מפרט מלא נוכחי, תוצאות הרבה וביצועים בבסיס שלך; רשימת דרגות אינה ניסוי טעימה מבוקר |
| סה"כ רכיבים THX1871, מפרט מרץ 2026 | Mogroside V לפחות 25.0% לפי HPLC, לחות לכל היותר 5.0% ולפחות 95% עובר רשת 80 | תעודת אנליזה לחלקה שסופקה ושיטה/בסיס מלא; מגבלת מפרט אינה תוצאת הבדיקה בפועל |
| רישום MarkNature 80% סך כל המוגרוסידים | אותו מפרט גם שם את Mogroside V לפחות 30% | 80% סך הכל ו-30% V הם מדדים שונים בהצעה אחת, לא טענות טוהר הניתנות להחלפה |
| TR Nutritionals 50% מפרט תמצית, עדכון דצמבר 20, 2017 | בדיקת HPLC בשם של לפחות 50.0%, ניתוח חלקיקים ומידע על צפיפות | האם התיקון ההיסטורי הזה נשאר ישים לחומר המוצע כעת; לבקש את המסמך המבוקר הנוכחי |
שימו לב כיצד "רשת 80" יכולה להסתיר נוסחי קבלה שונים, וכיצד ניתן להישאר קל למצוא מפרט מיושן זמן רב לאחר ההנפקה שלו. שמור את גרסת המסמך, המנפיק, הזהות לדוגמה וחלקת ההזמנה ביחד. טבלת אתר שכותרתה "תוצאת COA" ללא חלק ותאריך דיווח ניתנים למעקב אינם מספיקים כדי לזהות את המשלוח שלך.
מקרה של פורמולטור: תערובת היא השוואה שונה מתמצית טהורה יותר
בהשוואה טכנית מ־15 ביולי 2025, Icon Foods מתארת את MonkSweet LS4 שלה כתערובת של תמצית פרי הנזיר וסטיביה Reb M, מול תמציות V25, V40 ו־V50. בטבלת ההשוואה LS4 מתואר כמכיל פחות מ־10% מוגרוזיד V לצד גליקוזידים של סטביול. זו המחשה לכך שהאחוז הגבוה ביותר של V אינו הדרך היחידה לפתח מערכת ממתיקים.
המסקנות החושיות והיעילות של המאמר הן טענות הספק. ההשוואה המוצגת אינה מספקת פרוטוקול חושי מלא, גודל לוח, ריכוזים שנבדקו או אי ודאות שבאמצעותם ניתן לשחזר דירוג אוניברסלי. הטבלה ותרשים העמודות שלו נותנים גם מספרי מתיקות שונים עבור V25 ו-V40, כך שאנו לא משתמשים בגרפיקה זו כמחשבון מינון. עבור הפרויקט שלך, זהה כל ממתיק במערכת והשווה את רמות השימוש בפועל שאושרו בטעם, דרישות התווית והעלות באותו בסיס. לא ניתן להתייחס למערכת מעורבת כאל ניסוי טוהר עם משתנה יחיד.
החלפת 25% ל-50%: מה חישוב המסה יכול לקבוע
אם שתי התוצאות נמדדות על אותו בסיס מסה כפי שסופק, תוכל תחילה להתאים את כמות ה-Mogroside V. הקשר הוא מסה לחלץ × שבר בדיקה = מסת Mogroside V. זוהי נקודת מוצא של הנהלת חשבונות למשפט, לא כלל החלפה חושית.
| היפותטי 100 ק"ג אצווה סופית | תמצית 25.0% | תמצית 50.0% |
|---|---|---|
| נוספה תמצית מסופקת | 100 g | 50 g |
| מסת Mogroside V | 100 g × 0.25 = 25 g | 50 g × 0.50 = 25 g |
| ריכוז תמצית מסופק | 1,000 מ"ג/ק"ג (0.10%) | 500 מ"ג/ק"ג (0.05%) |
| ריכוז Mogroside V | 250 מ"ג/ק"ג | 250 מ"ג/ק"ג |
שני החישובים מניחים מסה סופית של 100 ק"ג, אז התאם את שאר הנוסחה כדי להשאיר את המכנה ללא שינוי. מסת התמצית שהשתנתה, מוגרוזידים אחרים והרכיבים הנלווים אינם זהים; מסת Mogroside V שווה לא מוכיחה מתיקות, טעם לוואי, צבע או מסיסות שווה. שמור על זהות המדגם, בסיס הריכוז והנוסחה המלאה עם כל תוצאה. תמצית מרוכזת גם אינה מחליפה את תפזורת הסוכר, תרומת המים, אפקט נקודת הקיפאון או התנהגות ההשחמה באותה כף. כאשר סוכר מוסר, הערך את הפונקציות הללו בנפרד. רמות השימוש לדוגמה שלמעלה נבחרות רק כדי להציג את המינונים החשבוניים, המינונים הלא מומלצים או גבולות השימוש המותרים.
שינויים בתוכן משפיעים על הטעם וגם על המתיקות
כאשר עוזרים ללקוחות לבחור מרכיבים, Hengliyuan לא ממליצה לבחור תמצית רק לפי רמת התוכן שלה. שינוי בתוכן משנה טעם וגם מתיקות. בעת החלפת מפרטים, עשה יותר מאשר לחשב מינון מחדש: השווה דגימות במזון או המשקה בפועל כדי לאשר שהטעם הכולל עומד בדרישות. נתוני תוכן עוזרים לתאר מרכיב, אך אינם מחליפים ניסויים ביישום. אם המוצר הנוכחי שלך אינו טעים כצפוי, ספר לנו את המפרט שלו, השימוש המיועד ומה אתה רוצה לשפר. Hengliyuan יכול להציע אפשרויות בחירה והתאמה, אשר לאחר מכן ניתן לבדוק באמצעות ניסויים מעשיים.
השווה את הדרגות במוצר שאתה מתכוון למכור
הגדר מתיקות ייחוס בבסיס המלא, ואז השווה את ציוני המועמדים במינונים מותאמים. שמור על חומציות, ממתיקים אחרים, טעמים, מוצקים, טמפרטורה ותהליך קבוע בכל מקום אפשרי. הקלט את תחילת המתיקות, עוצמתם, השתהות ותווים לא רצויים בנפרד; ציון יחיד של "טעם טוב יותר" מסתיר את הסיבה לבחירה.
| בַּקָשָׁה | מה להחזיק ולהקליט | מה הבדיקה לבדה לא יכולה לענות |
|---|---|---|
| משקה שקוף מחומצן | בסיס ו-pH, סדר הוספה, פירוק, תהליך חום בפועל, בהירות/צבע וטעם בטמפרטורת ההגשה | בין אם ערפל, צבע או טעם לוואי יישארו מקובלים לאחר העיבוד והאחסון |
| משקה חלבוני או צמחי | מערכת חלבון/שומן, טעמים, עיבוד, יעד שווה-מתיקות והערכת צונן/סביבתי | האם הציון מסווה או מדגיש את המרירות והעפיצות של הבסיס |
| תערובת משקה יבשה או שקית | תערובת נשא ושלם, רצף שקילה/מיקס קדם, חלוקת חלקיקים והרכבה מחדש | האם מינון קטן מופץ באופן שווה או מתיישב במהלך הטיפול |
| מאפייה או קינוח קפוא | כל מערכת הממתיקים/התנפחות, המים, המוצקים והתהליך, ולאחר מכן הערכת מוצר מקורר או קפוא | האם מתיקות תואמת גם משמרת את המרקם, התפוקה וחיי המדף |
לשינוי בדרגה, שמור הן על השוואה מותאמת למבחן והן על השוואה מותאמת לטעם כאשר שימושי. הראשון עוזר לבודד שאלות קומפוזיציה; השני קובע את רמת השימוש הדרושה לתקציר המוצר. אף אחד מהם לא הופך ניסוי פנימי קטן למקרה לקוח שפורסם או לדירוג אוניברסלי של 25% לעומת 50%.
שמור על תביעות יציבות קשורות לחומר ולתנאים שנבדקו
הערכת EFSA משנת 2019 מתארת כמה הגשות שונות של נתוני יציבות. בתמצית 55% נרשמה ירידה של פחות מ־3% במוגרוזיד V לאחר שלושה חודשים ב־37°C ובלחות יחסית של 75±5%, וכן לאחר שנים־עשר חודשים ב־25°C ובלחות יחסית של 60±10%. במודל נפרד של תמצית 25% לא נמצאה יציבות ב־pH 1, ואילו בדיקות ב־pH 3, 6 ו־12 נמשכו ארבעה שבועות ב־2–8°C. אין להתייחס לפרוטוקולי אחסון אלה כניתנים להחלפה.
ההערכה קובעת כי לא סופקו נתוני יציבות מזון מוגמר באותה הגשה. זה גם מתאר בדיקות מודל תרמי, שלא גורמים לכל משקה, תהליך אפייה או חיי מדף לאמת. בקש את תנאי האחסון והאריזה של הכיתה שנבחרה, ולאחר מכן בדוק את החשיפה לחום של המוצר בפועל, ה-pH, האריזה ואורך החיים הנדרש. בדיקת Mogroside V ללא שינוי לבדה אינה קובעת טעם ללא שינוי, איכות מיקרוביולוגית או חיי מדף מסחריים.
מפרט או מספר הודעה GRAS אינם אישור שוק
עבור פרויקט מזון בארה"ב, התאימו את זהות החומר, תהליך הייצור, הרכבו והשימוש המיועד לבסיס הרגולטורי הרלוונטי. אל תשתמש ב-"FDA מאושר" כקיצור עבור עמדת GRAS של ספק או להודעה שהוגשה. שימוש במזון, שימוש בתוספי תזונה ושימוש במעבדה הן החלטות נפרדות.
- תגובה מקורית FDA: הערכת GRN 629 הופסקה
- הערכה EFSA 2019 ומסקנתה
- התאם את זהות המרכיב עם תווית ספציפית לשוק ובדיקת מסמכים
הגשת GRN 629 המקושרת בדיון על הרכיב מועילה כתיק טכני היסטורי. בתשובת FDA מ־9 באוגוסט 2016 נאמר שהמודיע משך אותה כדי לשנות את מאפייני המוצר ואת המפרטים, ושה־FDA הפסיק את ההערכה בתוקף מ־15 ביולי 2016. לכן אין זו תשובת “no questions” לאותה הודעה. טבלה בתוך ההגשה אינה גוברת על מכתב התשובה. כמו כן, טבלאות ההרכב 2019 של EFSA אינן הרשאה עבור דרגות אלה; הערכה זו הגיעה למסקנה שמאגר הרעילות שהוגש אינו מספיק כדי להסיק לגבי בטיחות השימוש בתוסף המוצע. השתמש בנתונים כאן עבור ההשוואה הטכנית המוצהרת ואשר את סטטוס היעד הנוכחי-שוק בנפרד עבור החומר המדויק. לא ניתן לאשר את השימוש המיועד של הקונה מאחוז Mogroside V בלבד.
כאשר שני דוחות או דוגמאות לא מסכימים, בחר את הסימון הבא
השתמש בהפרש כדי לבחור השוואה מבוקרת. הימנע משינוי הדרגה, הנשא, המינון ומערכת הטעם יחד ולאחר מכן ייחוס התוצאה למספר בדיקה אחד.
| הבדל נצפה | הבדיקה הבאה |
|---|---|
| 48% בדוח אחד ו-50% בדוח אחר | לפי אספקה/בסיס יבש, לחות מדודה, תיקון סטנדרטי, שיטה וזהות הדגימה |
| אותה תוצאה V, טעם או צבע שונה | הרכב אחר, היסטוריית נשא/תהליכים, מינון שווה-מתיקות והשוואה על בסיס מלא |
| בדיקת התמיסה עוברת, המשקה המוגמר נראה חלש יותר | רישומי שקילה ודילול, התאוששות מטריצה, עיבוד בפועל ותנאים תחושתיים |
| דגימת ספסל טובה, תערובת ייצור יבשה לא עקבית | דילול Premix, אחידות ערבוב, הפרדה ודגימות שנשמרו מהריצה בפועל |
| חומר מאוחסן שינויים או גושים | היסטוריית אטימה/חבילה, לחות, אחסון ובדיקה חוזרת של מגרש נבחר; אין להסיק הארכת חיי מדף מבדיקה אחת שעברה |
השוו הצעות מחיר לאחר יישור החומר
ראשית יש ליישר את האנליט, השיטה ובסיס הדיווח, צורה המוצר, הצהרת הספק, המפרט והפניה לאצווה/דגימה רלוונטית. לאחר מכן השווה מטבע, תאריך הצעת מחיר, גודל אריזה, כמות, תנאי משלוח והעלויות הכלולות בהצעה. מחיר נמוך יותר לקילוגרם אינו השוואה בין עלות היישום כאשר החומרים דורשים רמות שימוש שונות שנבדקו. אין לחשב את שיעור ההכללה מבדיקה בלבד ולקרוא לטעם שווה ערך. שמור את תוצאת היישום התואמת עם דיון העלות. המדריך הקיים במחיר בשימוש מסביר כיצד להשוות את מערכת המרכיבים השלמה ברמת השימוש המיועדת לה. בהשוואה היפותטית המוגבלת בכוונה לתכולת הרכיב הכימי, USD 80/kg ÷ 0.25 = USD 320 לכל kg מוגרוזיד V, ואילו USD 140/kg ÷ 0.50 = USD 280. אלו מחירים משוערים וחישוב עלות של רכיב, ולא הצעות מחיר או הוכחה להמתקה זולה יותר. באצוות ההמחשה של 100 kg שלעיל, עלויות התמצית יהיו בהתאמה USD 8 ו־USD 7. אם כמויות ההוספה שנמצאו מתאימות במבחן הטעם שונות, יש לחשב מחדש לפי הכמויות בפועל ולהכליל הובלה, פחת ותפוקה שנפסלה. עלות נמוכה יותר לאחר נרמול לפי תכולה אינה בהכרח עלות נמוכה יותר למוצר קביל.
Hengliyuan מציע מפרטים מרובים והתאמה אישית
Hengliyuan מציעה תמציות פירות נזיר ברמות תוכן שונות ויכולה לדון בהתאמה אישית לדרישות הלקוח. דף המוצר הנוכחי מפרט התייחסות לדוגמא של 50% mogroside V וטווח 20%–60% עבור בקשות תוכן. לקוחות שכבר מכירים את היעדים שלהם יכולים לציין את הדרישות הספציפיות של mogroside V או total-mogrosides. מי שלא בחר מפרט יכול לתאר את השימוש המיועד ואת דרישות הטעם כדי שנוכל לעזור בבחירת דוגמאות. לפני ביצוע הזמנת רכש, אשר את הפרמטרים האנליטיים, השיטות, הבסיס לחישוב התוכן, גיליון המפרט ו-COA עבור האצווה שסופקה. מפרטים זמינים ומלאי נוכחי מאושרים בנפרד; אריזה, כמות וזמן אספקה נידונים עבור ההזמנה.
שאלות נפוצות
האם mogroside V הוא חלק מכלל המוגרוסידים?
כֵּן. טבלת המרכיבים הקיימת מפרטת מוגרוסידים מייצגים. אילו מרכיבים נכללים בתוצאה מסויימת של מוגרוסידים תלויים בשיטה האנליטית ובדוח; הטבלה אינה הרכב קבוע לכל תמצית.
דון בבקשה זוהאם ניתן להמיר תוכן כולל של מוגרוסיד ישירות לתוכן מוגרוסיד V?
לא מהאחוז הכולל בלבד. אתה צריך את תוצאת mogroside V הפרטנית או הרכב שנקבע כראוי בשיטה הרלוונטית. אין לסמן מחדש את סך כל ה-Mogrosides כמו-Mogroside V בגיליון רכישה.
דון בבקשה זומדוע שני מרכיבים שניהם מסומנים 50% יכולים להיות שונים?
בדוק האם 50% מתייחס לכלל מוגרוסידים או מוגרוסיד V, והאם מדובר בגבול מוצהר או תוצאה אצווה. יישר את השיטה, בסיס הדיווח, צורה המוצר, הספק ודרישות אחרות לפני השוואת הצעות מחיר.
דון בבקשה זוהאם מפרט של 50% לפחות אומר שהאצווה שנבדקה בדיוק 50%?
לא. דרישת מינימום ותוצאת אצווה מדודה הם ערכים שונים. קרא את התוצאה עבור החלק המזוהה ואשר את השיטה והבסיס בשימוש.
דון בבקשה זוהאם לדגימה המוערכת ולאצוות האספקה צריכה להיות אותה התייחסות?
שמור על מעקב אחר שתי ההפניות. אם מגרש האספקה משתנה, אשר את מסמכי האצווה שלו והחליט אם יש לחזור על בדיקת הבקשה. אין לצרף תוצאה לדוגמה לחלקה מאוחרת לא מזוהה.
דון בבקשה זוהאם Hengliyuan יכול לדון ברמות תוכן מותאמות אישית?
כֵּן. שלח את המדד, היישום ושוק היעד המבוקש של Mogroside V או total-mogrosides. אנו נבדוק את המפרט התואם, המסמכים ואפשרויות המדגם עבור החומר בפועל; הזמינות הנוכחית ותנאי ההזמנה מאושרים בנפרד.
דון בבקשה זוהאם Mogroside V זהה לתמצית פרי נזיר?
לא. זהו מרכיב בעל שם. התמצית היא תערובת; עדיין יש לזהות את ההרכב המלא, הבדיקה והשימוש המיועד שלו. תקן מעבדה הוא חומר מסופק שונה.
דון בבקשה זוהאם אוכל להפחית בחצי את המינון בעת מעבר מ-25% ל-50% Mogroside V?
חציית המסה תואמת את Mogroside V רק כאשר חלקי הבדיקה ובסיסי הדיווח תומכים בחישוב זה. זה לא קובע טעם שווה או התנהגות של המוצר המוגמר. התאם ובדוק את הניסוח המלא.
דון בבקשה זוהאם 100% שטח HPLC אומר 100% Mogroside V במסה?
לא אוטומטית. טוהר השטח ותכולת המסה המוחלטת יכולים להיות שונים מכיוון שמי, ממיסים או רכיבים אחרים עשויים שלא להיכנס לחישוב השטח. השתמש בשיטה שזוהתה ובתיקון המאושר של תקן הייחוס.
דון בבקשה זוהאם אני יכול להשוות ישירות תוצאות בדיקה על בסיס יבש וכמו שסופק?
ראשית יש ליישב את המכנים שלהם עם הלחות הנמדדת והשיטה המוסכמת. גבול הפסד מירבי בייבוש לבדו אינו תיקון הלחות הספציפי לחלק.
דון בבקשה זוהאם דרגת Mogroside V גבוהה יותר תמיד טעימה יותר?
המבחן מתאר מרכיב אחד. השווה את הדרגות במינונים המתאימים בבסיס שלך בפועל, כולל התחלה, השהייה, הערות לא רצויות, צבע ויציבות התהליך. תוכן גבוה יותר אינו דירוג חושי אוניברסלי.
דון בבקשה זוהאם GRN 629 מוכיחה ש-FDA הוציא מכתב ללא שאלות?
לא. בתגובת 9, 2016 באוגוסט של FDA אומרים שהמודיע פרש את GRN 629 כדי לשנות פרופילים ומפרטים והסוכנות הפסיקה את ההערכה. קרא את התגובה בפועל וודא את הבסיס הרלוונטי לחומר ולשימוש המוצעים.
דון בבקשה זו